Ortodonti

Ortodonti dişlerin alveol kreti üzerinde ki çapraşıklığının  ve çeneler arası kapanış bozukluklarının önlenmesi yada düzeltilmesiyle ilgilenir.Bu tedavi sabit olan braketlerle yada hareketli apereylerle yapılır.Hekimin uyguladığı tedavide hastanın verilen uygulamaları düzenli yapabilmesi yani tedavide ki rolü çok önemlidir.

Erken yaşta teşhis edilen problemlerin hemen çözülmesi gerekir

Çocuklarda fonksiyonel çene ortopedisi ile çok küçük yaşlardan itibaren oluşmaya başlamış veya olacağı öngörülen özellikle çene yapısıyla ilgili problemler tedavi edilebilir.

Ortodonti ‘düzgün diş’ anlamına gelmektedir.Tel tedavisinin amacı dişlerin üzerine yapıştırılan braketler içine geçirilen tellerle çapraşık olan dişlerin düzgün bir şekilde sıralanmasını sağlamak ve çeneler arası ilişkileri çeşitli materyallerle düzeltmektir.

 

Ortopedi ‘düzgün çocuk’ anlamına gelmektedir.Yetişkinlerde de kullanılan tedavi yöntemi olan FÇO aslında temel olarak çocuklarda büyüme gelişimi doğru yönlendirerek oluşan deformiteleri düzelten yada oluşmasını engelleyen bir tedavi şeklidir..Hareketli ağız içi apereyler kullanılır.Takılıp çıkarılabilen bu plaklar küçük çocukların kullanabileceği şekilde basit tasarlanmıştır.

Yardıma İhtiyacınız mı Var? Hemen Yazın